10. kapitola - Hádky

18. ledna 2009 v 16:37 | Nelll |  HP - Poberti na druhou
Ahoj, takže po dlouhé odmlce je tu 10. kapča...i když zatím jen 1. část :(
Hezké počtení :)
NelllZ pohledu Danči:

"Musim ještě do knihovny dodělat úkol z přeměňování. Tak zatím čau" rozloučila jsem se s holkama a odkráčela.
Když jsem procházela kolem mrzimorského stolu, zvednul se Alex Abbot. Všimla jsem si toho, protože poslední dobou sem z něj skoro nespouštěla oči, ale nevěnovala jsem tomu moc velkou pozornost. Vydala jsem se chodbou ke knihovně, když v tom se za mnou ozvalo: "Dančo!" Takhle mi řikaj jenom holky a Poberti a tohle byl klučičí hlas a nepatřil nikomu z Pobertů. Váhavě jsem se otočila. Stál tam Alex.
"No?" dostala jsem ze sebe inteligentně, když jsem se vzpamatovala.
"Nepůjdeš se mnou do Prasinek?" vypálil ze sebe.
Asi jsem se tvářila dost překvapeně, takže pokračoval: "Mě se totiž zdá, že si mě poslední dobou celkem všímáš." No jo, kdo by si nevšim, s mojí schopností bejt nenápadná jak sáňky v létě.
"To s těma Prasinkama mě jenom tak napadlo, jestli se pletu tak mi to řekni.
"Ne, to ne. Já s tebou ráda pudu-tak v osm u brány?" Já ani nekoktala, to jsem dobrá co?
"Tak fajn, ahoj zejtra." Usmál se na mě a odešel
......................................................oooooOooooo
"Alex mě pozval do Prasinek! Pudu s Alexem do Prasinek!" zavýskala jsem radostně hned jak sem vešla do ložnice
"Alex Abbot?" zeptala se Nell, s výrazem mezi znechucenim a zděšením
"Jo, přesně ten, máš proti němu snad něco?"
"Třeba jí příjde divný, že s nim jdeš do Prasinek" vložila se do rozhovoru Magda
"A proč bych s nim nešla?"
"Třeba proto, že už jsme asi měsíc domluvený s Pobertama. A ty místo toho pudeš bůhví kam s frajírkem, kterýho ani pořádně neznáš. To je fakt pěkný. Ale proč se vůbec namáhám, když je Alexek takovej pěknej a milej. Přece bys před nim nedala přednost někomu jako jsme já, Nell nebo Kikina. To bych od tebe chtěla fakt moc." To už Magda řekla naprosto nasraně a odešla.
"Možná bys ses nad tim měla zamyslet. Magda má naprostou pravdu" řekla klidně Nell a odešla za Magdou. A já sem věděla, že je to v háji. Dokud řvala, vždycky se za chvíli uklidnila, ale když mluvila klidně, hned tak sem si jí neudobřila.
Ale já za ní nešla, abych se jí omluvila. Byla jsem momentálně natolik unesená pozváním do Prasinek, že jsem na ní byla naštvaná za toho frajírka. Láska hold zatemňuje mozek, i když u mě neni skoro co zatemňovat
.........................................................oooooOooooo
Návštěva Prasinek propěhla podle mejch nejlepších (nikoli nejlepčích) představ. Prošli jsme se zasněženou vesnicí, prolezli spoustu krámků, stavili se U Tří košťat. Když jsme vešli do školy, vůbec se mi nechtělo se s Alexem loučit.
"Tak ahoj." Řekl a už byl na odchodu
"Počkej" vyhrkla sem
Otočil se na mě s tázavým výrazem v očích
"Chtěla sem ti poděkovat. Dneska to bylo fakt skvělý." A dala sem mu pusu. Sama zaražená tím, co sem udělala jsem se otočila a rozeběhla se do Nebelvírské věže
.............................................................oooooOooooo
"Jak bylo na romantické vycházce?" ozvala se ironicky Nell, ještě než jsem za sebou stihla zavřít dveře od ložnice
"Skvěle, proč se ptáš?"
"Jen tak. To musí bejt hrozně zajímavý strávit den s někym tak inteligentnim jako je pan Abbot." Řekla Nell a ještě víc zdůraznila ironii ve svym hlase
"Proč ti tak vadí, že s nim chodim?" už mě to přestávalo bavit
"Já bych začala spíš u toho, proč s nim chodíš" opáčila
"Protože se mi líbí a je sympatickej a milej" odpověděla jsem po chvilce zaváhání
"Vážně? Vždyť ty sama víš, že tohle není pravda. Na to tě znám moc dobře"
"Chceš pravdu?" začaly mi docházet nervy "Tak fajn. Chodím s ním, protože je první kluk, kterej je ochotnej se mnou chodit. Jsme v páťáku. Všechny holky v našem věku už maj kluka, jenom my nic. Prostě mě to už nebaví pořád se jenom koukat na ty páry okolo a tiše jim závidět. Dokonce i MRAT už se začíná rozpadat, protože Magda na něj nemá čas kvůli Oliverovi, Kikina kvůli Willovi. Copak tobě to nevadí?"
"A víš že ani ne? A jestli s někym budu chodit, tak ne proto, že budu mít tu možnost. A kromě toho je tady ještě jinej důvod, proč je najednou Alexek tak dokonalej. Ty totiž potřebuješ náhradu za Rema. Prostě ses usnesla, že když nemůžeš chodit s nim, tak si najdeš někoho jinýho. Jenže to neni řešení. Ty tim zrazuješ nejen Alexe, ale hlavně sama sebe. Takhle bude všechno akorát horší, tak si to laskavě uvědom."
"A co mám teda podle tebe dělat? Potichu sedět a sledovat jak Remusek nabaluje všechny holky okolo a jak je odhazuje, když ho přestanou bavit? Nebo se mám pokusit začít s nim chodit a přitom si řikat, že mě by to určitě neudělal? Že mě by neodkopnul po třech dnech jenom proto, že sem z MRATu? A já stejně nejsem ochotná s nim začít chodit i kdyby to šlo. Už mu prostě nejsem schopná věřit, víš?"
"Co budeš nebo nebudeš dělat si stejně rozhodneš sama. Já ti jenom řikám svůj názor-nekomplikuj to ještě Alexem. Abyste pak nebyli zklamaní oba." Skončila Nell náš rozhovor a nechala mě, abych uvažovala o tom, co mi řekla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pansy73x pansy73x | Web | 18. ledna 2009 v 19:47 | Reagovat

*čumí* .... *stále čumí* .... *čumí jako sáňky v létě×D×D×D* teda vzalo mi to dech...sem zvědavá na druhou část...moc hezký...

2 Pansy73x Pansy73x | Web | 5. února 2009 v 11:28 | Reagovat

nehctěj abych si rejpla že tu nic neni!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama