6. MRAT

16. srpna 2008 v 17:20 | Danča a Nelll |  HP - Poberti na druhou
Takže lidičky, je tu 6 kapča.... kometnový limity už dávat nebudu, ale komentujte pls i tak, protože to opravdu potěší
Hezké počtení
Nelll

Z pohledu Danči:
Do dalších dní jsme propašovaly trochu pravidel. Například jsme se zbavily ranních bitev o koupelnu-nařídily jsme každý budík na jiný čas. Ten první nás sice většinou vzbudil všechny, ale vstala jen jedna a odporoučela se do koupelny. Když zazvonil druhý budík vstala zase jiná a tu první z koupelny vykopala. A pak jsme se stihly i všechny nasnídat :-D
Dokonce se zlepšovala i naše orientace po hradě, takže jsme chodily pozdě jen asi na každou druhou hodinu.
Co se horšilo byly vyučovací hodiny. Každý učitel do nás cpal učební látku neuvěřitelnou rychlostí, takže jsme se stejně všechno navzájem doučovaly(ještě že jsme měli Anabell, která každé kouzlo okamžitě zvládla). A k tomu nám ještě zadávali neuvěřitelné množství úkolů(pozn.au.-domácí úkoly to asi nebyly:-D). Nebyla ani jedna hodina, kterou by učitel nezakončil "A do příště vypracujte......"
Obyčejné úkoly na gymplu mi nedělaly problémy, ale tohle byla pojednání. A takové pojednání nenapíšete za pět minut a opsat ho taky nemůžete. Proto Nell změnila názor a společně jsme psaly každý den tolik pojednání, kolik se jen dalo. Ne proto, že by jsme byly šprti, ale proto, že jsme si uvědomily, že jinak nemáme šanci je dopsat. Jenom Kiki s Magdou si pořád nedaly říct a dělaly všechno, jen ne úkoly. V neděli se ukázalo, že já s Nell a s Anabell jsme zaujaly k úkolům lepší postoj- dodělaly jsme je už v sobotu a zrovna jsme se chystaly jít ven,když se na nás vrhly Magda s Kiki.
"Holky, zachraňte nás!!!" spustily unisono
"Ale ale. Copak se děje?" otočila se na ně Nell s velmi milým úsměvem
"Pučte nám svoje úkoly, prosím prosím!" odpověděla s nešťastným výrazem Kiki
Potlačila jsem chuť odseknout ,Já vám to řikala' a pokračovat v cestě a společně s Nell jsem změnila směr. Vyběhly jsme schody do ložnice popadly úkoly a běžely zpátky.
Ovšem to bych nesměla být já. V půlce schodů jsem zakopla a zbytek sletěla po hlavě. Naštěstí bylo úkolů tolik že částečně ztlumily pád a Nell byla natolik duchapřítomná že mě přeskočila. Za normálních okolností by se ozval výbuch smíchu, ale teď byla společenka až na nás prázdná, Magda a Kiki v duchu slavily, že jim půjčíme svoje úkoly, Anabell to vůbec nepřišlo vtipné a Nell se vzpamatovávala ze svého skoku plavmo.
Když se konečně před holkama octly dvě hromady pergamenů, zatvářily se zděšeně,ale pustily se mlčky do práce. My jsme tam zůstaly s nimi a kontrolovaly, jestli jejich výsledné práce nejsou moc podobné těm našim(málokterý učitel by si nevšiml, že jsou dvě pojednání úplně stejná) a jestli v nich není moc chyb.
Zvládli jsme to podivuhodně rychle, a tak, když jsme dokontrolovaly poslední úkol, jsem se holek zeptala : "Máte nějakej konkrétní plán na zbytek odpoledne?"
"Ne, proč?" zaznělo mi trojhlasně v odpověď-Anabell se někam vytratila asi před hodinou
"No, mě tak napadlo, že by jsme mohly založit MRAT"
"A to je jako co?" zeptala se Magda
"Máme Rádi Adama Tywoniaka" odpověděla jsem klidně
"A jak tě to proboha napadlo?" zděsila se Kiki
"No, dneska mám celý odpoledne děsnej hlad, protože mi před obědem padl zrak na jednu osobu a udělalo se mi tak zle, že sem nepozřela ani sousto. A jak mi tak kručelo v břiše, tak jsem si řekla, že bych s tim měla něco dělat, protože jinak ze mě bude anorektička."
"A tak si se rozhodla že vlastně neni zas tak hroznej?" divila se Magda
"Ne" vložila se do rozhovoru Nell "takovym obdobim už si Danča prošla, a na to aby se k tomu vrátila jí znám moc dobře. Já to vidim tak, že to myslela spíš ironicky"
"A taky že myslela" přikývla sem a v duchu jsem si gratulovala, že to pochopila tak rychle
"A co jako bude ten tvuj MRAT dělat??" ozvala se Kiki
"No, ze všeho nejdřív pude do knihovny a bude hledat nějaký pěkný kouzla. Potom se ta kouzla bude muset naučit, a nakonec ta nejhezčí a hlavní část - bude ty kouzla používat při každé příležitosti." shrnula jsem
Po chvilce ticha se na mě Magda podívala s takovým zvláštním výrazem.
"Uvědomuješ si, že to porušuje školní řád?"zeptala se
"Jo všimla jsem si, ale zrovna do tebe bych neřekla, že ti to bude vadit. Jestli chceš, můžem tě z toho vynechat" odvětila jsem
"Víš, mně se jenom nechce riskovat, že mě vyhoděj kvůli někomu, koho ani neznám. Vy asi máte důvod toho Adama nenávidět, ale mně je úplně ukradenej. Pokud se mu chcete mstít, mstěte se, to je vaše věc, ale já se bez toho obejdu." Vysvětlovala Magda a mě došlo že má pravdu
"Co vy?" otočila jsem se na Kiki a Nell
"No my" začala Kiki
"vzhledem k tomu, že známe Adámka o trochu líp než Magda" navázala Nell
"se k tobě velmi rády přidáme." dokončila Kiki
"Kdy začínáme?" zajímala se hned Nell
"Třeba hned, jestli chcete" pokrčila jsem rameny
My tři jsme tedy zbytek odpoledne strávily v knihovně, kde jsme četly nejrůznější knihy a příručky a pilně jsme vypisovaly kouzla, která se zdála vhodná k tomu, co jsme chystaly.
Hned příští týden nám ale Nell dokázala, že i bez kouzel se dá žít.
Večer ve společence jsem jí nakoukla přes rameno do pergamenu, který už smolila asi hodinu a zděsila jsem se : "Vždyť to máš samou chybu!! Tohle kouzlo se vážně nedá použít na pohybování s předměty"
"No právě" odpověděla mi Nell naprosto klidně
Příští den před hodinou kouzelných formulí Nell vybrala všechna pojednání. Když ale došla ke katedře, všimla jsem si, že jeden pergamen vzala a strčila si ho do kapsy. Zpozorněla jsem, ale zatím jsem neměla možnost se Nell na cokoliv zeptat. Profesor Kratiknot nám zadal, že máme pokračovat v procvičování kouzla z minula a pustil se do opravování úkolů.
Začal číst ten první a zezelenal, pokračoval ve čtení a zežloutl, za chvíli měl barvu vápna a potom.......slítnul ze židle.
Třída vybuchla smíchy, ale aspoň já a Kiki jsme se zvedly a pomohly maličkému profesorovi z podlahy. Ten nám jen tichounce poděkoval, vyčaroval sklenici vody a posadil se zpátky za stůl. Jak tam tak seděl, všimla jsem si, jak se nechápavě dívá střídavě na pergamen a na Adama Tywoniaka.(formule jsme měli společně s Mrzimorem)
"Nell, ty jsi génius" pomyslela jsem si a pokračovala v procvičování kouzla
A tak se stalo, že tři vzorné žákyně založily tajné sdružení MRAT a tím se dostaly na scestí.
A od té doby nezažil Adam Tywoniak snad jediný den, kdy by se mu nepřihodilo něco velmi nepříjemného trapného a nanejvíš záhadného.
Ale nebojte se, činností těchto děvčat netrpěl jen on. Brzy se k němu přidali jiní
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pansy73x pansy73x | Web | 16. srpna 2008 v 17:50 | Reagovat

kdo jiní?kdo kdo kdo?

For Nelll:doufám že ne ten co myslim!to by si mi neudělala že jo?×D

JInak moc hezká kapitolka těšim se na další:-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 27. srpna 2008 v 12:45 | Reagovat

pěkný pěkný... měla bys přidat další kapitolku ať se nezcvoknu z očekávání:-D

3 Pip Pip | 29. srpna 2008 v 12:30 | Reagovat

woooohoooo!!!!

4 kiki kiki | E-mail | 26. června 2009 v 12:30 | Reagovat

pěknééé :-*

5 Nelll Nelll | 30. června 2009 v 19:05 | Reagovat

I za Danču dík moc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama