1. Prázdniny

29. května 2008 v 22:45 | Nelll |  HP - Poberti na druhou
Hurraaráá je tu 1. kapitola!!! Pansy, vidíš jak se snažím??? Další kapitola je na Danče a nečekejte ji dřív, než po výkendu........tak hezký počteníčko :)

Z pohledu Nelll:

Zbytek školního roku utekl jako voda. Čím víc jsem se snažila si všechno užít a čím to bylo lepší, tím rychleji čas ubíhal (hmm fakt divné…). Už se blížilo vysvědčení, když jsem se konečně odhodlala říct holkám, že už nepříští rok neuvidíme.

"Hele holky já pro vás mám špatnou zprávu. Příští rok už nebudu chodit na tuhle školu. My….. my se stěhujeme," oznámila jsem jim smutně.

No dobře, to stěhování jsem si sice vymyslela, ale co jsem jim měla říct, když pravdu nesmím? Holky se k mému překvapení netvářily ani tak smutně (to si s něma ještě vyřídím), jako spíš rozpačitě. Jako první se vzpamatovala Kiki.

" No….my…..my taky…takže já sem už taky nebudu chodit," vykoktala se značnou námahou. Teď jsme se obě podívaly na Danču, která vypadala, jakoby si právě strašně oddechla.

"No..." začala, ale pak zmlkla.
"Co no?"
"No já jdu na jinou školu, rodiče to chtějí," vyhrkla nakonec.

Upřímně řečeno, moc přesvědčivě jsme u toho vysvětlování nevypadala ani jedna. V tu chvíli pro mě bylo pomyšlení na to, že už se sem nikdy nevrátím zase o něco snesitelnější. Chtěla jsem to holkám říct, ale jaksi jsem nedostala příležitost, protože se kolem nás prohnal Vašek. V ruce měl zlověstně vyhlížející sprej a za zadkem naše dvě spolužačky - Denisu a Zuzku. Obě měly v ruce ještě zlověstněji vyhlížející nástroje s rozprašovačem na konci a snažily se ten rozprašovač namířit směr Vašík. Ten jim však celkem úspěšně zdrhal, dokud…anoooo…dokud mu pohotovoučká Šárka (další naše spolužačka) ladně nenastavila nožku. No a pak...Vašík letěl. Na rozdíl od šikovných zvířátek s křidýlkami (pozn. au. Magdo ne!!!!) byl však směr jeho letu poněkud jiný, aneb gravitace zvítězila a podlaha se zajisté radovala. To byl signál pro holky, které okamžitě přiskočily a začaly sprejovat jak zkušení sprejaři. Jedna offem proti komárům, druhá deodorantem. Vašek se jako šikovný chlapec bránil svým sprejíkem (nejspíš pánský deodorant), takže jsme to rázem byli my ostatní, kdo zdrhal. Když si dostatečně vyhráli, dalo se u nich hovořit o spokojenosti. Teda... jak u koho. Holky se spokojeně pochechtávaly, zato Vašek mohl měřit barvu s ředkvičkou a z uší mu šla pára vzteku.

Po skončení tohoto super výstupu jsme se snažily co nejrychleji dostat pryč ze smradlavé šatny a pak už na vlak, takže jsem se k žádným srdcervoucím projevům nedostala. Vysvědčení se celkem vyvedlo. V jeho den jsme si uspořádali pořádnou rozlučku, která se protáhla ještě na další 3 dny. Šly jsme na koupák, na pizzu, do kina….utratily hříšné peníze na nákupech. No a samozřejmě jsme přibraly i Magdu.
Však sem jim taky vždycky vyhrožovala, že je seznámím a teď byla poslední příležitost. U Magdy jsem se musela vymluvit na něco jiného, než na stěhování. Sotva jsem mohla spoléhat, že tu nenatrefí na rodiče. I proto byla výmluva pro ní zas o něco blíž pravdě.

"Magdi? Víš já holkám řekla, že se stěhujeme, ale to není pravda. Já jen přestupuji do školy někde na severu Británie," skoro jsem až brečela, když jsem jí to říkala.

Magda jen přikývla. Byla taky pěkně smutná, ale prohlásila jen: "Bylo mi to divný, vždyť tu máte postavený barák, tak proč byste se stěhovali?"

O prázdninách už jsem se pomalu začínala klepat. Sice jsme si pořád užívaly, ale bylo na nás znát, že víme o blížící se rozlučce. Michaelovi (přišel jak slíbil za 3 týdny) sem rozklepaným hlasem řekla, jak jsem se rozhodla.

"Výborně! Myslel jsem si, že se takto rozhodnete. V tom případě si pro vás 15. srpna přijdu. Připravte se na náročný den, protože půjdeme na Kolmou a možná i na Příčnou nakupovat vše, co budete potřebovat do světa kouzel!" Oznámil mi zvesela. Na tváři mu přitom pohrával úsměv úchylka...myslím, že na něj jen tak nezapomenu…       

"Auu kde mám sakra nějaký normální boty na léto??? A v sukni taky nejdu!!! NE, mami, ani mě nenapadne!!! V tomhle taky celý den nevydržím!!!" ječela jsem celá nervní. Ano, jak správně hádáte, bylo 14. srpna večer a já se snažila vymyslet, v čem zítra půjdu. Ne, že bych byla zas taková fiflena, ale byla jsem prostě nervózní a nevěděla jsem, co mě čeká…

"Přestaň na mě ječet! Klidně si jdi jak chceš!!!" to zas na oplátku vřískala máti na mě...

Spát jsem šla dost pozdě, nicméně jsem aspoň (prosím potlesk!!!!) měla všechno nachystané. Ráno taky probíhalo v poho (až na vylitý čaj, chleba co spadnul a obtisknul se pomazánkou na zem a přetrhnutého ramínka od podprsenky, ale to je přece detail). Pak už jsem jen čekala, až si pro mě přijde Míša :D Když se konečně ozval zvonek, vesele jsem vyskočila. U dveří jsem zjistila, že rozhodně není sám. Bylo s ním ještě pár dalších holek, asi tak v mém věku. Míša začal na přivítanou hemzat nějaké své zpaměti naučené řečičky. K jeho smůle jsem ho ale vůbec neslyšela.

Naprosto omámeně jsem totiž zírala na jeho společnice.
"…bude víc…" zaslechla jsem z jeho proslovu a dál zírala. Nevím sice, kde jsem tak rychle a z ničeho nic přišla k halucinacím, ale jinak si nedokážu vysvětlit, proč vedle něj stojí Magda, Danča i Kiki. Navíc na mě ty halucinace valily oči stejně, jako já na ně.
"…a teď bych vás mohl představit…" vykládal si dál sám pro sebe Míša. Já sem zprudka zamrkala, ale halucinace nezmizely, takže přišlo na řadu vrávorání, hned po vrávorání následovalo padání a na úplný závěr skoro napíchnutí na plot. Tohle mě i obrázky mé představivosti probralo.

Já vykřikla jen: "aaaholkuuuy!" což mělo původně být holky, ale nějak se mi do toho přimíchal bolestný výkřik au.

Holky svorně vyjekly: "Nell! To snad není možný" a hned na to: "Jsi v pořádku?" Pak už jen dál nechaly své oči zdrhat...

Nejzmatenější byl ale asi Míša. Ten na nás chvíli jen fascinovaně zíral. "Vy se znáte? To není možné, to není normální!" zajíkal se.

"Ještě aby to bylo normální, normální lidé nás děsí! Viď Nell?" To byla Magda, která se vzpamatovala jako první.

Takže já to pro vás shrnu. Míša měl dnes na starosti všechny české čarodějky z mudlovských rodin, chystající se do prvního ročníku v Bradavicích. No a stala se naprosto nepředstavitelná věc. S celkem pěti holek se čtyři znaly. Jen jakási
Adéla
Vykřikalová nám byla neznámá. Záhy se však ukázalo, že i když to není holka, s kterou bychom se mi ostatní dokázaly nerozlučně skamarádit, je celkem fajn.
Po skončení prvního šoku se celá naše výprava vydala směr Kolmá. Byla to dlouhá ulice, plná nejrůznějších podivných krámků. Jedny byly velké, jiné menší, další luxusní, nebo naopak špinavé a nevábné. Ulice byla celá dlážděná. Po celé své délce měla i slušnou šířku. Jak jsme tak procházeli, nemohli jsme si nevšimnout i obrovské pestrosti výloh, nebo opravdu aktivních prodavačů, kteří neúnavně vyřvávali o kvalitách a nízké ceně svého zboží. Upřímně řečeno, nic podobného jsem ještě nikdy neviděla.

Procházeli jsme ulicí a vyřizovali i pořizovali vše co bylo potřeba. Nejdřív jsme šli do nějaké banky. Tam jsme si vyměnili naše mudlovské peníze za ty z kouzelnického světa. Pak následoval obchod z knihami. Další s oblečením (5 holek v pubertě…chudák Míša), se zvířaty, lékárna, obchod s kotlíky i lahvičkami, oběd, zmrzlina, košťata…Kolem třetí hodiny odpoledne jsme se dostali na tu slavnou Příčnou. Musím říct, že kouzelnické cestování mi vyhovuje. Cestovali jsme totiž pomocí přenášela, což je věcička, kterou prostě popadnete a ona vám nedovolí pustit, dokud vás nedostane na určené místo. Samotné cestování moc příjemné není, ale trvá jen pár vteřin.

"Tak, teď už jen hůlky a máme to za sebou!" usmíval se mile Michael, ale jinak na něm bylo vidět, že se strašně těší, až se nás zbaví.

"Půjdeme pro ně k Ollivanderovi. Proto jsem vás taky táhnul sem, je totiž nejlepší" básnil si zvesela dál.

Vešli jsme do malého zaprášeného krámu a já si vzpomněla, že na velké množství prachu mám trochu alergii. Bohužel tady mi nezbývalo nic jiného, než doufat, že alergie bude líná a nedostaví se. Mezitím se objevil zvláštní stařík s bledýma očima. Začal nám všem (kromě Míši) přeměřovat nejrůznější části těla a pak podávat nejrůznější klacíky……..pardoon hůlky. První si vybrala Adéla. V pořadí třetí sice nechala vybuchnout kus krámku, ale zhruba 20. jí sedla. Danča i Magda měli taky celkem štěstí. S některými natropily menší spoušť, ale jinak si vybraly celkem rychle. Zato já s Kiki…hrůza a zase hrůza…hned druhou se mi povedlo vypálit silný proud barevných jiskřiček, které dokonce zvládly vyhodit chudáka Míšu na skříň. To by ještě nebylo tak hrozné, ale asi o vteřinu později se Kiki podařilo vypálit cosi neidentifikovatelného, co danou skříň rozlámalo na třísky. No a na vrch hromady třísek slítnul Mišánek. Nakonec jsme si však vybraly i my dvě nešťastnice a mohli jsme domů…

Zbytek prázdnin uběhl jako voda. Máti mě nutila na nejrůznější návštěvy, že prý musím, když nebudu půl roku, nebo rok doma. Ale mě to zas tolik nevadilo…lidi, které jsem si chtěla užít budu mít i ve škole, tak co… Vlastně jsem se teď cítila jako nejšťastnější člověk pod sluncem. Poté už tu byl 31. srpen a s ním i velké balení…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tahle povídka?

Ano 51.4% (18)
Začátek ušel, teď nic moc 5.7% (2)
Ujde to 5.7% (2)
Nic moc 5.7% (2)
Jak který díl 8.6% (3)
Po hroznym začátku už to celkem jde 5.7% (2)
Ne 17.1% (6)

Komentáře

1 Danča Danča | 30. května 2008 v 16:07 | Reagovat

krásný!!!!!!!  Jenom mě děsí vyhlídka, že další kapitolka je na mě-vedle týhle totiž bude nejspíš vypadat naprosto uboze

2 Pansy73x Pansy73x | Web | 30. května 2008 v 18:56 | Reagovat

Oceňuji tvou  snahu:-) hele ale já na to(něj) neci čekat až do 6 ročníku×Dvíš jak je to dlouho???no to je fuk..jinak to s těma klacíkama??×Dno ale je to pěkný at je co nějdřív další!!!

3 Terka Terka | E-mail | Web | 30. května 2008 v 21:10 | Reagovat

woooow!!! heh chudák vašík:-D ne vážně, je to upa úžasný!!! sem netušila že si tkvej talet:...:-D

4 Nelll Nelll | 30. května 2008 v 21:59 | Reagovat

jee diky holky :D jo a Pansy, znova ti opakuju, ze mas smulu!!!! :)

5 Pansy73x Pansy73x | Web | 31. května 2008 v 8:32 | Reagovat

tak mi třeba polib prdel:DnezapomeŇ že v Dream si byla hned od začátku s Frankem!!!Takže malinká protislužba když už mi ho nedáš do nebelvíru!

6 Danula Danula | E-mail | Web | 31. května 2008 v 14:49 | Reagovat

vau, vau a zase jenom vau:D skvělá kapča se řežu jak cvok:D těším se na tu od Danči:)

7 Nelll Nelll | 31. května 2008 v 18:33 | Reagovat

Pansy: jo ale to byla tvoje volba a ja tam nebudu davat neco co se tam nehodi..............jestli mi to tam nekdy nahodou pasne, tak klidne, ale priprav se spis na to, ze nepasne......

Danula:moc díkk

8 Pansy73x Pansy73x | Web | 31. května 2008 v 19:46 | Reagovat

tak mi třeba vyliž řiť:P víš co mě docela štve??počet teček co ty píšeš:D:D:D:Dmě to příde hrozně nepřirozený a divný....já napíšu maximálně ...... a ty píšeš........................................................to je hrozný:D:D:D:D:D:D:D:D

9 Pansy73x Pansy73x | Web | 31. května 2008 v 19:49 | Reagovat

for Danča:kdy  bude nasaej další díl?:D

10 Nelll Nelll | 31. května 2008 v 22:34 | Reagovat

nepřirozený možná, ale je to zlozvyk bez kterýho se neobejdu:D takze smula a dalsi dil rozhodne nebude o vykendu. Mozna behem tydne, mozna ne. Ja ti asi najdu nejakej narocnej konicek, aby sis dokazala predstavit, co to znamena mit hodne prace:D

11 Pansy73x Pansy73x | Web | 1. června 2008 v 8:35 | Reagovat

víš kolik mám tedka práce???sem se o v íkendu eště nezastavila!!!!

12 Pansy73x Pansy73x | Web | 5. června 2008 v 17:32 | Reagovat

holčinky a le on už bude druhej výkend a tady to pořád pustne:D

13 Nelll Nelll | 5. června 2008 v 18:10 | Reagovat

posledni dva dny sem sla spat o pulnoci a rozhodne to nebylo tim, ze bych se pres den flakala a pak se to snazila dohnat!!! dneska budu rada, kdyz pudu spat v 11 a Danca je na tom casove podobne, tak uz to sakra pochop!!!! ale muzu te utesit ze uz je vic jak pulka napsana na papire

14 Danča Danča | 5. června 2008 v 18:46 | Reagovat

dobrá zpráva-už jsem začala s přepisováním, takže zejtra nebo pozejtří tady bude další kapitolka. A jestli má někdo námitky ohledně delší pauzy mezi kapitolama, může místo mě nastoupit na gympl-moc ráda si to s nim vyměnim

15 Nelll Nelll | 5. června 2008 v 18:53 | Reagovat

kdyby jenom na gympl:D to by bylo jeste v pohode, ale gympl na konci skolniho roku spolu se vsema tema konickama okolo uz je celkem zabiracka :(

16 Pansy73x Pansy73x | Web | 5. června 2008 v 20:07 | Reagovat

O_o já na gymplu sem a sice nemám koníčky,ale doháně uplně všechno a bojovat o propad ze zemáku a eště se učit na ostatní závěrečný testy ze všech předmětů neni zrovna procházka růzovim sadem a já sice nechodim spát ve 12,ale dneska sem usla po 1 a probouzim se kolem 5.....a já to chápu akorát jestli to pude takhle dál tak teda nevim kdy se dočkám konce....a jestli se ho vůbec dočkám...a hlavně neni možný aby ti bruslení zabíralo tak moc času....Kromě toho ty máš aspon normální kámošky a ne takoví co já(jo zase) a ted eště problémy s víletem a další....

17 kiki kiki | 6. června 2008 v 7:03 | Reagovat

suer první kapitolka dost dobrá

18 Nelll Nelll | 6. června 2008 v 13:30 | Reagovat

dik moc Kiki :D

19 Danča Danča | 6. června 2008 v 21:42 | Reagovat

Milá Pansy.  Já už fakt nevim, jak ti to vysvětlit. Jedinej den kdy nemám žádný kroužky je úterý, a to nám končí škola ve čtyři, takže doma sem v pět. V pondělí mám klavír, ve středu volejbal, ve čtvrtek flétnu a nauku, v pátek němčinu, soubor a schůzku oddílu.  Do toho se učit na všechny písemky a zkoušení a času na psaní už skutečně mnoho nezbývá-a tohle sem nepíšu proto, aby mě někdo litoval. Já se jenom snažim, aby si někdo zkusil představit, jak dokáže potěšit, když slyšíte pořád jenom-A kdy to konečně bude??? atd. A vzhledem k tomu, že Nell má bruslení v Praze, dokážu si celkem představit kolik času má na psaní ona-a rozhodně si nemyslim, že bruslení zabírá málo času.  No myslim, že jestli si to teď nepochopila, nemá cenu vysvětlovat dál.......

20 Danča Danča | 6. června 2008 v 21:43 | Reagovat

Jinak doufám, že mi Nell promine, že jí sem píšu takovýhle slohy   :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama