Můj názor na Emo

6. července 2007 v 1:44 | Nelll |  EMO
Trčim u babičky a mam celkem dost času si zapřemíšlet atd. Takže sem se rozhodla napsat tohle.......................
Je to už/teprve pár měsíců, co jsem poznala emo styl. Možná i částečně proto, že byl v módě, ale hned od začátku sem ho znala jako životní a hudební styl a ne jako styl oblíkání. Začal se mi líbit, nejdřív sem si říkala že chci bejt emo (ale rozhodně sem neříkala sem emo!!!!) a zjišťovala o tom víc. Vážně mě štvali/štvou ti co tvrdili sem emo a ve skutečnosti nevěděli, že je to ještě něco jinýho než oblečení. Ale zrovna tak mi vadili/vadí ti, co říkaj emo je hnus a ví toho asi tolik jako ti první. Jinak když někdo ví o emu všechno a řekne, že je to fuj, nevadí mi to. Problém je v tom, že takovejch lidí sem moc nepotkala.
Časem sem toho o tomhle stylu věděla fakt dost a připadalo mi, že tak POLOVINA věcí na mě sedí. Takže z CHCI bejt emo se stalo sem TROCHU emo. Nikdy sem nenapsala jen: sem emo! to fakt nikdy ne. Vždycky sem psala že je to tak 50% na 50%, nebo tak nějak. Všude se o emu psaly naprostý hovadiny, nikde žádnej světlej bod, až mi to začalo lízt na mozek a chvílema mi i připadalo, že ti, co píšou že o myšlení to sice je, ale ne zas až tak moc, maj snad pravdu. Jenže já nechtěla aby to byla pravda!!!!!! Takže sem to nevzdala a ponořila se do toho znova od úplnýho začátku sem si začala budovat názor. Snažila sem se vyvarovat všech chyb co sem předtim udělala a nenechala si do toho nikým mluvit, dokud ten názor nebudu mít kompletní. S úlevou sem si ověřila, že emo je HLAVNĚ o myšlení a životním stylu a to snad ještě víc, než sem si myslela původně. Z toho 50% na 50% se stalo odhadem tak 20% na 80% (20 jsem emo, 80 nejsem emo). A důvod???? Daleko víc jsem tentokrát vsadila na kořeny ema a názor si utvořila jen z nich.
Co to tada emo podle mě je????
Já se zaměřila hlavně ne jádro- emocore. Původně bylo emo jen hudební styl, který vznikl někdy v 80 letech. Nastala tam změna hlavně ve zpěvu. Chvílemi šeptá, pak zas řve, prostě emoce, ale jen v hudbě!!!!! Z ema se začal stávat i životní styl. Chce ovlivnit společnost, aby se chovala etičtěji a hummáněji - hlavně potom vůči zvířatům a přírodě jako takové. Proto se zajímá o politiku, ekologii a morální zásady. Proto jsou s emem spojováni i vegetariáni. Také je tu snaha vyrábět si oblečení sám/a, prostě co nejvíce se osvobodit od moderní doby, ale rozhodně né tak že emaři půjdou bydlet do pralesa. To by ničemu nepomohlo, protože hlavním cílem je upozornit na to lidi. Tedˇ ale zpět k hudebnímu stylu - do roku asi tak 2000 byl jen jeden, ale pak se to začalo rozdělovat na dvě skupiny. Ta první vyznává "old school" a (pro někoho trochu popovější) novinky odmítá. Pak ta druhá, která nechává scénu růst a nabalovat novinky. Jestli jste si všimli, do téhle doby sem nezmínila nic o oblečení atd. z vyjímkou toho, že si emaři oblečení i doplňky vyrábí dost často sami.
Doba de však dál a začíná se nabalovat i styl oblečení, líčení, účesů atd. Nevím kde to vzniklo, ale věřim že u těch původních pravích emařů. Protože když s tim někdo přišel, bylo to originální a originalita k emu taky neodmyslitelně patří. Patří tam proužky, puntíky a všechno tohle. Účesy jsou většinou patka přes oko (černá, červená barva je sice častá, ale podmínkou není). Líčení je dost tmavé. Možná k tomu začalo patřit i takové to trochu chování jako stranění kolektivu a projev emocí i mimo hudbu. Všechno ale v míře a hlavně jen protože ti lidi takoví opravdu byli a ne proto že by si na něco hráli. Já osobně pochybuju, že existujou nějaký opravdoví hranice toho co emo je a neni. Záleží to čistě na vás a vašem názoru. Vše co je zmíněno v tomto odstavci už nemá s můvodním emo nic moc slopečného, ale přesto bych to nepovažovala za pozérství, pokud se člověk nepřetvařuje, je přirozenej a má v sobě i něco z původního ema.
Jenže poslední dobou nastala pro emo katastrofa. Začalo být v módě. Tedy přesněji řečeno začalo být v módě oblečení, líčení atd. z minulého odstavce. Do toho se k emu začali přidávat i věci typu sebepožkozování, deprese a podobně. Lidi dřív jak sluníčko sou najednou smutný, maj depky (teda depky, opravdoví asi fakt ne) a řežou se. To vše by šlo naprosto mimo ně, jen kdyby nechtěli být in. Lidi začali dělat z ema něco úplně jinýho než bylo ve skutečnosti. Je sice pravda, že někdo, kdo bude znát emo takové jaké ve skutečnosti je, tu bude pořád, ale pro širší veřejnost zůstane na delší dobu (ne-li navždy) puntíkama, proužkama, rádo by depkama a sebepožkozováním. K čemu to že je v módě vlastně je???Jak pravý emo lidičky, tak zastánci ema jsou z toho tak leda nešťastní. Zastánci jinejch stylů - bez rozdílu na to jestli o emu něco ví a dřív jim nevadilo nebo neví nic - začali na emo nadávat. Takže je to leda ke škodě.
Tak tohle je můj názor, klidně písněte komíky jakej je ten váš a komu by se fakt chtělo, může mi svůj názor (ať už kladnej nebo zápornej) napsat na mail brynychovanela@seznam.cz , ráda ho sem přidám. Ale ani komíky ani případné maily nechci vulgární!!!!!!!! Ty mažu!!!!!!!!!
Čusík :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 6. července 2007 v 18:09 | Reagovat

chceš názor?máš ho mít...

Dovoluji si nesouhlasit.EMO podle mně neni životní styl.....jo možná byl před těmi 20 lety,ale teď rozhodně a jednoznačně ne.Z toho článku mi vesměs vyplynulo,že emaři kolem nás jsou samí pozéři.....nikdo neví,co to pravý EMO je a nikdo taky pravej emař neni.Podle mýho je to jen záležitost módy, at tak to asi zůstane,podle tvého článku.

Taky jsem,asi mylně,pochopila,že ten, kdo má deprese je EMO.S tim taky nesouhlasim.Deprese maj i lidi,kteří EMO nejsou a ani se za něj nepovažujou.Prosím tohle je asi fakt jen nálepka.

Teď konkrétněji:První odstavec článku "Co to tada emo podle mě je????"mě poměrně pobavil.EMO,který znám já společnost ovlivnit nechce....nebo si myslítě, že pokřikováním: "Já jsem ubožák", "Život je hnusnej" a "Nezasloužim si...." se změní společnost?Myslim, že ani přítrodě a zvířatům to nijak neprospěje......A hlavně....nevšimla jsem si že se EMO o něco zajímá...nebo emaři pláčou kvůli tomu, že lidstvo ničí planetu,politici jsou neschopní,globální oteplování je pořád rychlejší a morálka klesá?Ne....

Sečteno a podtrženo:Myslim,že EMO,které popisuješ neexistuje.V přítomnosti ne.

2 Nelll Nelll | Web | 2. ledna 2009 v 21:22 | Reagovat

Tak to jsi asi leckde špatně četla nebo nechtěla pochopit, jak to myslím...

3 Drow Drow | Web | 3. dubna 2011 v 10:20 | Reagovat

Jsem ráda, že má konečně někdo podobnej názor jako já.
Nesouhlasím teda úplně ve všem, první komentář má taky něco do sebe, ale ve většině je mi tvůj názor minimálně sympatiký ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama